ODTWARZACZ ONLINE: słuchaj 1, słuchaj 2, WinAmp

reklama

Z udziałem nieco ponad stu zawodników 8 września zainaugurowano na żnińskim stadionie kolejną edycję Czwartków Lekkoatletycznych.

Uczniowie z czterech szkół podstawowych i trzech gimnazjów rywalizowali w czterech konkurencjach i siedmiu katergoriach. Najliczniej obsadzone były biegi sprinterskie oraz skok w dal. Nieco mniej uczestników rywalizowało w rzucie piłeczką palantową.
Była to pierwsza edycja tych sportowych zawódów, kolejne zmagania już 15, 22 i 29 września.
Najlepsi zawodnicy, którzy będą uczestniczyć przynajmniej w pięciu zawodach żnińskich i zajmą jedno z trzech pierwszych miejsc na szczeblu regionalnym mają szanse na udział w finale krajowym, odbędzie się on w czerwcu przyszłego roku w Łodzi.


Wyniki z pierwszych czwartków lekkoatletycznych:

Dziewczynki

rocznik 2006 i młodsze:

60m: 1. Jurkowska Justyna ZSS 3 Żnin – 9,90, 2. Salach Jessica SP 1 Żnin – 10,60, 3. Sudoł Oliwia SP 1 Żnin – 10,80.

300m: 1. Walczak Oliwia SP 1 Żnin 1,10,0, 2. Rzepka Zuzanna SP 1 Żnin – 1,15,0.

600m:

skok w dal: 1. Jurkowska Justyna ZSS 3 Żnin – 2,95, 2. Powalska Natascha – 2,76, 3. Bolewska Martyna SP 1 Żnin – 2,65.

rzut piłeczką palantową: 1. Settaf – Cherif Aisha SP 2 Żnin – 20,50, 2. Lisiecka Aleksandra ZSS 3 Żnin – 19,50, 3. Pieczyńska Malwina SP 2 Żnin – 19,00.

 

rocznik 2005

60m: 1. Dobaczewska Kornelia SP 2 Żnin – 10,00, 2. Karamol Zuzanna SP 1 Żnin – 10,40, 3. Kurek Julia SP 1 Żnin – 10,90.

300m: 1. Wielowiejska Otylia SP 2 Żnin – 1,04,00.

600m:

skok w dal: 1. Dobaczewska Kornelia SP 2 Żnin – 2,85, 2. Nowacka Joanna SP 1 Żnin – 2,65, 3. Sowa Oliwia SP 1 Żnin – 2,55.

rzut piłeczką palantową:

 

rocznik 2004

60m: 1. Nowak Julia SP 2 Żnin – 8,70, 2. Dżażdżyńska Dominika SP 2 Żnin – 9,30, 3. Grzegrzółka Dominika SP 2 Żnin – 10,20.

300m: 1. Marczyńska Weronika SP 2 Żnin – 56,10.

600m: 1. Walczak Agnieszka SP 1 Żnin – 2,11,00, 2. Fanslau Klara SP 1 Żnin – 2,15,00.

skok w dal: 1. Przewłoka Julia SP 2 Żnin – 3,29, 2. Walczak Agnieszka SP 1 Żnin – 2,79.

rzut piłeczką palantową: 1. Nowak Julia SP 2 Żnin – 30,50, 2. Frątczak Wiktoria SP 1 Żnin – 26,00, 3. Fanslau Klara SP 1 Żnin – 22,00.

 

gimnazjum

60m: 1. Danelska Julia PG 3 Żnin – 8,2, 2. Petlic Dominika PG 3 Żnin – 8,6, 3. Marzec Alicja PG 1 Żnin – 9,8.

300m:

600m: 1. Kozera Natalia ZSS 3 Żnin – 1,53,00, 2. Kanarkowska Zofia PG 3 Żnin – 1,57,00 3. Erdman Aleksandra PG 1 Żnin – 2,07,00.

skok w dal: 1. Zakaszewska Natalia PG 3 Żnin – 3,56, 2. Kanarkowska Zofia PG 3 Żnin – 3,43, 3. Petlic Dominika PG 3 Żnin – 3,43.

rzut piłeczką palantową: 1. Zamel Marika SP 2 Żnin – 42,50, 2. Sodkiewicz Karina PG 1 Żnin – 28,50 3. Junorska Julita ZSS 3 Żnin – 22,50.

 

 

Chłopcy:

rocznik 2006 i młodsi

60m: 1. Chutek Wiktor ZSS 3 Żnin – 10,60,  i  Kusior Dominik SP 1 Żnin – 10,60, 3. Malak Dawid ZSS 3 Żnin – 10,70.

300m: 1. Szypowski Kornel SP 2 Żnin – 59,70, 2. Hoffmann Tymoteusz SP 2 Żnin – 1,04,00.

1000m: 1. Smolarek Remigiusz SP 2 Żnin – 4,09,00, 2. Leśniewski Marcin SP 2 Żnin – 4,28,00, 3. Popiołek Jędrzej SP 2 Żnin – 4,33,00.

skok w dal: 1. Leśniewski Marcin SP 2 Żnin – 2,78, 2. Szypowski Kornel SP 2 Żnin – 2,75, 3. Kranz Miłosz ZSS 3 Żnin – 2,60.

rzut piłeczką palantową: 1. Brończyk Mateusz SP 1 Żnin – 32,00, 2. Mrówczyński Arkadiusz SP 1 Żnin – 30,00, 3. Chutek Wiktor ZSS 3 Żnin – 24,50.

 

rocznik 2005

60m: 1. Majkowski Sebastian SP 2 Żnin – 9,60, 2. Pryka Olaf SP 2 Żnin – 10,00 3. Frajtag Michał SP 2 Żnin – 10,20.

300m:

1000m: 1. Piekarski Mateusz SP 2 Żnin – 3,56,00 2. Mazur Joachim SP 2 Żnin – 4,05,00.

skok w dal: 1. Mazur Joachim SP 2 Żnin – 3,03.

rzut piłeczką palantową: 1. Dolata Hubert SP 2 Żnin – 40,00, 2. Majkowski Sebastian SP 2 Żnin – 37,00, 3. Piekarski Mateusz SP 2 Żnin – 30,00.

 

rocznik 2004

60m: 1. Lipoński Dominik SP 1 Żnin – 9,00, 2.Bartnikowski Alan SP 2 Żnin – 9,60, 3. Droszcz Jędrzej SP 2 Żnin – 10,00.

300m:

1000m: 1. Urbanowski Radosław SP 1 Żnin – 3,58,00.

skok w dal: 1. Skotarek Jakub ZSS 3 Żnin – 3,00.

rzut piłeczką palantową: 1. Lipoński Dominik SP 1 Żnin – 37,00, 2. Urbanowski Radosław SP 1 Żnin – 24,50.

 

gimnazjum

60m

300m:

1000m:

skok w dal:

Wojciech Urbanowski

rzut piłeczką palantową: