W minioną sobotę 16 stycznia w Miejskim Ośrodku Sportu o tytuł Mistrza Pałuk w wioślarstwie halowym walczyli młodzi i starsi mieszkańcy Żnina.
Zawody zorganizowane przez Pałucką Wypożyczalnię Kajaków oraz Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie przyciągnęły amatorów jak i doświadczonych zawodników.
z Wojciechem Urabnowskim - popularyzatorem tego sportu w naszym mieście i organizator mistrzostw rozmawiała nasza reporterka Anna Jarecka.
Mistrzostwa Pałuk rozegrane były w 9 kategoriach z podziałem na dzieci, młodzież, seniorki i seniorów. Odbył się także wyścig VIP-ów na dystansie 200 m, w którym udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych - Andrzej Kurek, Paweł Sikora, Jerzy Śniadecki oraz Mirosław Gatka, który okazał się najlepszy.
OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW:
DZIECI DO LAT 10 - 200m:
1. Oliwia Walczak 1:10,1
2. Sebastian Czaj 1:17,8
3. Liliana Szymańska 1:21,8
4. Stanisław Urbanowski 1:45,6
DZIECI 10-12 lat - 300m:
1. Radosława Urbanowski 1:24,0
DZIEWCZYNY 13-15 lat - 300m:
2. Dominika Petlic 1:10,2
3. Ewa Zaroda 1:14,3
4. Anna Brzykcy 1:20,2
5. Dominika Zielińska 1:34,7
6. Julia Danelska 1:36,9
7. Natalia Zakaszewska 1:46,1
8. Samanta Kulik 1:52,8
CHŁOPCY/13 – 20/300m:
1. Jakub Kaczmarski 1:10,5
2. Antoni Naliwajski 1:25,2
DZIEWCZYNY/16 – 20/300m:
1. Natalia Dziabacińska 1:09,7
2. Martyna Jurczak 1:10,3
CHŁOPCY/16 – 20/300m:
1. Przemysław Pilarski 1:04,4
2. Rafał Tucholski 1:08,5
DZIEWCZYNY/21 – 26/500m:
1. Ania Jarecka 1:52,1
2. Klaudia Wesołek 1:53,3
3. Weronika Jurek 1:57,2
4. Anna Szewczuk 2:22,6
SENIORZY/27 – 35/1000m:
1. Marcin Szymański 3:03,8
2. Dawid Kołodziejski 3:15,9
3. Marcin Niewolski 3:17,3
4. Patryk Cyranowski 3:49,3
SENIORKI/27 – 35/1000m:
1. Maria Walczak 4:21,1
SENIORZY/36 – 42/1000m:
1. Wojciech Urbanowski 3:14,7
SENIORKI 43–49 lat - 1000m:
1. Rozalia Świtała 3:54,9
SENIORZY/43 – 49/1000m
1. Leszek Czaj 3:39,8
SENIORZY/+50/1000m
1. Karol Stawniak 4:11,0
2. Marian Cieślak 4:17,3
3. Ryszard Kwiatkowski 4:43,6
VIP/200m
1. Mirosław Gatka 0:36,4
2. Andrzej Kurek 0:37,9
3. Paweł Sikora 0:38,1
4. Jerzy Śniadecki 0:38,2