23 października na Krytej Pływalni w Barcinie odbyły się zawody pływackie o tytuł „Szkoły Mistrzów Pływania”. Była to IV edycja zawodów, których organizatorami jak co roku było Stowarzyszenie Sportowe „Sokół” w Barcinie oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W zawodach wzięło udział 83 zawodników z 10 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie, Szkoła Podstawowa nr 2 Barcinie, Zespół Publicznych Szkół w Piechcinie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 1 w Barcinie, Gimnazjum w Mogilnie, Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie, I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół w Mogilnie. Uczestnicy zawodów rywalizowali w 12 kategoriach indywidualnych, sztafecie szkół, zaś na podstawie punktów uzyskanych przez zawodników w kategoriach indywidualnych wyłoniono szkoły, które zdobyły tytuł „Szkoły Mistrzów Pływania”.
Zawody zorganizowano w ramach realizacji zadania „Zawody pływackie o tytuł Szkoły Mistrzów Pływania” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Żninie.
Wyniki poszczególnych kategorii:
Szkoły Podstawowe:
Tytuł „Szkoła Mistrzów Pływania 2015” w tej kategorii zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie.
Kat. 25m stylem grzbietowym dziewcząt:
1. Lena Drozdowska – SP 1 Barcin z czasem 20,66s.
2. Maja Wojciechowska – SP 2 Barcin z czasem 22,03s.
3. Iga Rafińska – SP 1 Barcin z czasem 22,75s.
Kat. 25m stylem grzbietowym chłopców:
1. Beniamin Ruciński – SP 1 Barcin z czasem 19,69s.
2. Maciej Szpara – SP 4 Nakło z czasem 20,47s.
3. Wiktor Szurik – SP 4 Nakło z czasem 21,44s.
Kat. 25m stylem dowolnym dziewcząt:
1. Martyna Ojczenasz – SP 2 Barcin z czasem 17,81s.
2. Martyna Kucaj – SP 1 Barcin z czasem 18,81s.
3. Nadia Czerwińska – SP 2 Barcin z czasem 19,04s.
Kat. 25 m stylem dowolnym chłopców:
1. Mikołaj Ziomek - SP 4 Nakło z czasem 15,81s.
2. Cyprian Młynarczyk – SP 4 Nakło z czasem 15,91s.
3. Wiktor Baczyński – SP 2 Barcin z czasem 16,81s.
Sztafeta szkół Podstawowych:
1. SP 2 Barcin z czasem 1;18;38.
2. SP 1 Barcin z czasem 1;18;53.
3. SP 4 Nakło z czasem 1;22;71.
Gimnazja:
W tej kategorii tytuł „Szkoła Mistrzów Pływania 2015” zdobyło Gimnazjum w Mogilnie.
Kat. 50m. stylem grzbietowym dziewcząt:
1. Agata Kujawska – Gimnazjum Mogilno z czasem 40,56s.
2. Paulina Sobol – Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 46,47s.
Kat. 50m. stylem grzbietowym chłopców:
1. Wojciech Nowak – Gimnazjum Mogilno z czasem 37,53s.
2. Mateusz Masloch – Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 38,12s.
3. Jakub Kujawa - Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 42,28s.
Kat. 50m. stylem dowolnym dziewcząt:
1. Kamila Domińska – Gimnazjum Mogilno z czasem 34,28s.
2. Julia Franczak – Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 36,43s.
3. Joanna Lisiecka – Gimnazjum nr 1 Barcin z czasem 40,00s.
Kat. 50m. stylem dowolnym chłopców:
1. Hubert Laskowski – Gimnazjum Mogilno z czasem 29,16s.
2. Filip Turek – Gimnazjum Mogilno z czasem 29,43s.
3. Michał Przygoda – Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 29,72s.
W sztafecie gimnazjów:
1. Gimnazjum Mogilno z czasem 2;15;71.
2. Gimnazjum nr 4 Nakło z czasem 2;25;00.
Szkoły ponadgimnazjalne:
W tej kategorii tytuł „Szkoła Mistrzów Pływania” przypadł Zespołowi Szkół w Mogilnie.
Kat. 50m. stylem grzbietowym dziewcząt:
1. Paulina Ozimek – ZS Mogilno z czasem 41,03s.
2. Karolina Adamczak – ZS Mogilno z czasem 44,93s.
3. Beata Witkowska – I LO Nakło z czasem 48,73s.
Kat. 50m. stylem grzbietowym chłopców:
1. Mateusz Wawer – ZS Mogilno z czasem 29,56s.
2. Marcin Erdmann – ZSN Piechcin z czasem 42,28s.
3. Jan Kwasigroch – I LO Nakło z czasem 45,62s.
Kat. 50m. stylem dowolnym dziewcząt:
1. Agata Staniek – ZS Mogilno z czasem 31,94s.
2. Agata Frąckowiak – I LO Nakło z czasem 33,54s.
3. Katarzyna Kuczma – ZS Mogilno z czasem 34,16s.
Kat. 50m. stylem dowolnym chłopców:
1. Szymon Zaborowski – ZS Moglino z czasem 28,15s.
2. Nicolas Welker – I LO Nakło z czasem 28,68s.
3. Marcin Woźniak – I LO Nakło z czasem 34,53s.
W sztafecie szkół ponadgimnazjalnych:
1. ZS Mogilno z czasem 2;05;44.
2. I LO Nakło z czasem 2;31;21.
3. ZSN Piechcin z czasem 3;31;78.