W piątek został podsumowany konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Wierzba”. „ Pszczółki- nasze przyjaciółki”- to tytuł zabawy, która miała zwrócić uwagę na rolę pszczół w przyrodzie i życiu człowieka wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Konkurs został zorganizowany przez stowarzyszenie przy współudziale Koła Pszczelarzy w Żninie, Nadleśnictwa Gołąbki oraz Zespołu Publicznych Szkół w Gąsawie. Zabawa adresowana była do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Propozycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, bo nadesłano aż 250 prac plastycznych z ponad 12stu szkół powiatu żnińskiego.
Nagrody i wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola i oddziały „zerowe”, szkoły podstawowe klasy I-III , szkoły podstawowe klasy IV- VI oraz gimnazja.
Dzieci otrzymały nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej oraz foldery nawiązujące do tematyki leśnej.
Do laureatów pierwszych miejsc trafią też symboliczne słoiki miodu podarowane przez pszczelarza.
W kategorii uczniowie przedszkola i klasy „0”
I nagrodę otrzymała: Oliwia Rutkowska lat 6, SP Gąsawa;
II nagrodę otrzymała: Weronika Buczkowska lat 6, Łabiszyński Dom Kultury;
III nagrodę otrzymała: Kalina Nowaczyk lat 5, Przedszkole Samorządowe Gąsawa;
Wyróżnienia:
- Miłosz Bugno lat 6, ZSN w Bożejewicach;
- Mateusz Dolata lat 6, Gminne Przedszkole w Rogowie;
- Alicja Ratajczyk lat 6 PS Gąsawa;
- Ola Wnęk lat 6 NSP w Brzyskorzystwi;
- Lena Jagodzińska lat 6 PS Gąsawa;
W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy I-III
I nagrodę otrzymała: Hanna Kotlarek lat 9, Łabiszyński Dom Kultury;
II nagrodę otrzymała: Patrycja Koczorowska kl 2, SP Gąsawa;
III nagrodę otrzymała: Weronika Zacharzewska lat 9, SP Gościeszyn;
Wyróżnienia:
- Kacper Koc kl 1 SP Gąsawa;
- Mikołaj Balcerzak lat 7 SP w Lubostroniu;
- Radosław Czubala lat 7 SP w Lubostroniu;
- Marika Woźniak SP Gąsawa;
- Julia Brońska kl 2 NSP Brzyskorzystew;
- Adam Sudoł kl 1 SP w Ojrzanowie;
- Alicja Szczęsna kl 3 SP Gąsawa;
- Remigiusz Jeździkowski kl 2 SP Gąsawa;
- Julia Dąbkiewicz lat7 SP w Lubostroniu;
- Martyna Szczublewska lat7,5 NSP w Gorzycach;
W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI
I nagrodę otrzymał: Oktawian Wilgórski lat 10, NSP Brzyskorzystew;
II nagrodę otrzymała: Kinga Rosińska kl 5, SP Gąsawa;
III nagrodę otrzymał: Mściwoj Kamiński kl 6, NSP Gorzyce;
Wyróżnienia:
- Michalina Janicka kl 4 SP Gąsawa;
- Wiktoria Szymańska kl 4 SP Gąsawa;
- Milena Romańska kl 6 SP Gąsawa;
- Zuzanna Koc kl 4 SP Gąsawa;
- Marta Karczewska kl 5 SP w Janowcu Wlkp.;
- Łukasz Furmaniak SP w Janowcu Wlkp.;
- Patrycja Sobkowska kl 5 SP Gąsawa;
W kategorii uczniowie gimnazjów
I nagrodę otrzymała: Agata Balcerzak kl2, ZPS Gąsawa;
II nagrodę otrzymała: Weronika Tomaszewska kl 2, ZPS Gąsawa;
II nagrodę otrzymała: Zuzanna Kledzik kl 3, ZPS Gąsawa;
III nagrodę otrzymał: Hubert Dolaciński kl 1, GN Borzejewice;
Wyróżnienia:
- Anna Michalczyk kl 1, ZPS Gąsawa;
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim opiekunom, bo to pod ich kierunkiem, dzięki ich inspiracji i motywacji powstała większość prac .
LISTA SZKÓŁ, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Przedszkole Samorządowe w Gąsawie.
Gminne Przedszkole w Rogowie.
Szkoła Podstawowa w Gąsawie.
Szkoła Podstawowa w Lubostroniu.
Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie.
Szkoła Podstawowa w Janowcu Wielkopolski.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzyskorzystwi.
Szkoła Podstawowa w Gościeszynie.
Szkoła Podstawowa w Gorzycach.
Gimnazjum Niepubliczne w Bożejewicach.
Zespół Publicznych Szkół, Publiczne Gimnazjum w Gąsawie
Łabiszyński Dom Kultury.