ODTWARZACZ ONLINE: słuchaj 1, słuchaj 2, WinAmp

Aktualności

loading...

Nasz region

loading...

W ubiegły piątek w Zespole Szkół Publicznych nr 1  w Żninie rozpoczął się kolejny sezon zmagań z cyklu Ergo Cup - Puchar Pałuk w Wioślarstwie Halowym.  W zawodach wystartowało 16 zawodników w 4 kategoriach: gimnazjów i szkół podstawowych, dziewcząt i chłopców - mówi Wojciech Urbanowski, trener UKS Jedynka

Najliczniej obsadzona była kategoria  chłopców szkół podstawowych, tam kolejne 3 miejsca zajęli Wiktor Ciesielski, Igor Kwieciński i Mateusz Braciszewski. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Julia Bolewska, druga była Weronika Trynka, trzecie miejsce zajęła Dominika Piątek.
W kategorii gimnazjów wystartowały tylko 2 zawodniczki -  i tak przed Kamilom Konarską uplasowała się Martyna Jurczak, zajmując pierwsze miejsce.

Podobnie było w gronie chłopców. Pośród startującej trójki bezkonkurencyjny okazał się Krystian Walczewski, wyprzedzając Krzysztofa Ciesielskiego i Jakuba Kaczmarskiego.
Wszyscy zwycięzcy byli reprezentantami Zespołu Szkół Publicznych w Żninie, jednak jak  mówi Wojciech Urbanowski ma on nadzieje, że sport ten przyciągnie uczniów z innych szkół

Kolejną szanse na start w zawodach i zdobycie punktów pucharowych uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieć 31 października o godzinie 14.45.
Wyniki  Pucharu  Pałuk w Wioślarstwie Halowym Ergo Cup  na bieżąco można również śledzić na stronie internetowej uksjedynka.futbolowo.pl.